Правила здорового способу життя
1. Прагни рухатися якомога більше. Рух – це життя!
Частіше ходити пішки: ходьба активізує кровообіг.
Кілька разів за день потягуйтеся всім тілом, напружуючи м'язи спини і ніг.
2. Для хорошого фізичного стану необхідне правильне, глибоке і спокійне дихання. Старайся частіше провітрювати приміщення, в якому знаходитеся.
Бажано залишати кватирку відкритою на всю ніч: свіже повітря потрібне не лише Вашим легеням але і Вашій шкірі.
3. Приділяйте більше уваги поставі. Втома часто буває наслідком неправильної постави. Сутула спину приводить до того, що легені виявляються затиснутими, скорочується об'єм повітря під час вдиху. Від недоліку кисню м'язи втомлюються набагато швидше.
Звичка низько нахиляти голову до столу під час роботи створює додаткове навантаження на м'язи спини і приводить до головного болю.
4. Боремося з втомою! Сядьте зручніше на стілець, відкиньтеся назад, закрийте очі і розслабте тіло. Посидьте так декілька хвилин. Це допоможе відновити сили.
Якщо Ви повернулися втомленими додому, повернути сили допоможе наступний засіб: ляжте на килимок на підлозі або на жорсткий диван, закрийте очі і розслабте м'язи. Постарайся ні про що не думати і зосередити увагу на м'язах тіла. Уявіть, що вони отримали повний відпочинок. Через п'ять - шість хвилин можете встати.
5. Нормальний сон для людини - 7-8 годин. Якщо Ви спите менше, виникає хронічна втома, яка призводить до зниження настрою і працездатності.
6. Неправильне харчування також може привести до перевтоми. Прагнучи схуднути, багато хто піддає організм хронічному голодуванню. А він мстить "стомленням". Така "дієта" недопустима. Організм повинен отримувати всі необхідні елементи.
7. Поганий настрій підсилює втома. А втома буває причиною поганого настрою. Виходить замкнутий круг. Щоб не впадати в такий стан, старайся частіше слухати улюблену веселу музику - це кращі ліки від поганого настрою.
6. Дотримуйте режим дня. Лягайте і вставайте в один той самий час. Це найпростіша порада виглядати красивим, здоровим і відпочилим.
7. Будьте психологічно урівноважені. Не нервуйте, адже нервові клітини не відновлюються. Хоча, говорять, відновлюються, але дуже – дуже повільно. Отже знаходьте скрізь позитивні моменти.
8. Загартовуйте поступово свій організм. Краще всього допомагає контрастний душ – тепла і прохолодна водичка. Не лише корисно, але і допомагає прокинутися.
9. І найголовніше... Старайтеся, щоб у Вашому житті було більше позитивних емоцій. Дивіться простіше на проблеми і труднощі. Насолоджуйтеся життям!
Впевненість у собі - перша необхідна
умова великих починань
Семюел Джонсон
Навряд чи можна вказати реальну і ефективну загальну формулу успіху. Однак існують такі якості, без яких успіх неможливий. Одне з таких якостей - впевненість у собі.
Упевнені в собі люди швидше за інших досягають успіху, завжди мають величезний вплив на оточуючих. Вони енергійні, менш залежні від обставин, оскільки воліють формувати їх самі. Відсутність впевненості позбавляє людину внутрішньої сили, послаблює життєві позиції. Впевненість у собі - це імунітет проти депресії.
Невпевнені люди не здатні проаналізувати складну ситуацію, не здатні прийняти відповідальне рішення. Їх відмітна ознака - постійне невдоволення життям, їх рідко залишає поганий настрій. Їм невідомо таке поняття як сила духу.
Невпевненість - це ворог, який заважає нам досягати наших цілей. Це зрадник, який у відповідальні моменти нашого життя нам не простягає руку, а підставляє ногу. Не завадило б з ним покінчити раз і назавжди.
Упевненій в собі людині насамперед властива свобода. Така людина незалежна, вона переконана, що, як і всякий інший, унікальна. Дійсно, кожен з нас - єдиний у своєму роді, але тільки той, хто це дійсно усвідомлює, може відчувати себе в потрібні моменти вище чиєїсь критики. Крім того, впевненість у собі передбачає, що ви можете відповідати відмовою на прохання, не відчуваючи себе винуватим або егоїстичним; не звертати уваги на поради оточуючих і слідувати своїм власним переконанням; відкрито і щиро висловлювати свої почуття і думки. Впевнена у собі людина вважає, що її слова і дії вірні, що вона сказала і зробила в даній ситуації саме те, що думала і хотіла, вона упевнена в правильності свого вибору. Таких людей навколишні цінують за невимушеність, природність, почуття гумору і розкутість у спілкуванні. Їм легше досягти тієї мети, яку вони собі намітили за рахунок тієї рішучості, наполегливості, незалежності, готовності відстояти свою думку, які дає незмінна впевненість у собі і своїх вчинках.
З почуттям впевненості ніхто не народжується, це скоріше набута якість, яка формується з раннього дитинства.
Значно підвищує рівень впевненості професіоналізм у тій чи іншій сфері діяльності. У будь-якому випадку людина повинна відчувати, що вміє щось робити краще за інших. Позитивний досвід зміцнює віру в себе, віру в свої сили. Коли ви відчуваєте себе впевненим - це дає вам свободу в діях, сміливість ризикувати і вигравати, силу відстоювати себе, свою думку і свій спосіб життя.
Щоб позбутися від невпевненості, необхідно цього дуже сильно захотіти, тобто не в мріях хотіти бути впевненим, а на ділі стати ним. Ось кілька досить простих порад, дотримуючись яких, ви зможете додати собі почуття впевненості.
- Відкрийте себе для самого себе. Визначте для себе, що ви за людина, подумайте про те, які у вас домінуючі риси характеру, запитайте себе про те, що мотивує вас, що є для вас перешкодою, що вас лякає, що вас радує. Визначте чого ви хочете в житті досягти (на далеку і найближчу перспективу). Потім сформуйте власне уявлення про себе, виходячи з відповідей на ці питання.
- Навчіться любити себе. Чесно відповідайте, подобаєтеся ви самому собі, якої думки ви про самого себе? Випишіть на аркуші паперу всі позитивні ваші риси (для цього скористайтеся допомогою друзів!), Прочитайте їх вголос кілька разів, запам'ятайте їх.
- Навчіться приймати себе таким, яким ви є на даний момент. Порадійте за себе, за те, що кожен день ви стаєте впевненіше в собі (так воно і буде, адже думка матеріальна!).
- Вранці докладете максимум зусиль, щоб вийти з дому в найкращому вигляді. Це допоможе не переживати весь день з приводу свого зовнішнього вигляду.
- Ні в якому разі не надавайте виняткового значення тим вадам, які у вас є (або які ви самі собі приписуєте). Вони є у всіх. Адже більшість з оточуючих ваших недоліків або не помічає, або не здогадується про їх існування. Чим менше ви думаєте про них, тим краще ви себе відчуваєте.
- Активно займайтеся спортом, він сприяє набуттю впевненості.
- Знайдіть у своєму найближчому оточенні людину, з якою ви завжди можете розділити свої хвилювання, тоді ви не будете себе почувати самотнім.
- Не будьте надмірно критичні по відношенню до інших. Якщо ви про себе постійно наголошуєте недоліки інших людей, і така підвищена критичність вже переросла в звичку, від неї необхідно якомога швидше позбутися, в іншому випадку ви будете весь час думати, що і ваші зовнішність і одяг - відмінна мішень для критики. Впевненості це не додає.
- Прагніть зрозуміти інших. Наприклад, деяких людей агресивними може зробити їх сором'язливість. Якщо хтось з вами говорить різко, не обов'язково винні ви - може бути, цій людині просто потрібно побороти збентеження. Однак самому ніколи не слід вибирати в спілкуванні такий спосіб самоствердження.
- Пам'ятайте, що почуття провини і сорому не допомагають людям досягати успіху. Не дозволяйте собі зациклюватися на цих почуттях.
- Ніколи не кажіть про себе погано, уникайте приписувати собі негативні риси - «дурний», «некрасивий», «невдаха».
- Самонавіювання (або самовиховання) дуже потужний засіб для росту впевненості. Але за однієї зовсім маленької, але необхідної умови: до нього треба поставитися серйозно і дійсно вірити в ті позитивні ідеї, які ви самі собі збираєтеся навіяти. Саме тоді ви самі зможете формувати себе так, як вам того хочеться. Та ще як! Саме самовиховання дозволило багатьом людям добитися видатних успіхів і увійти в історію. Цих людей прийнято називати великими.
- Завжди пам'ятайте, що Ви - не пасивний об'єкт, на який валяться неприємності. Ви - втілення надій ваших батьків. Ви - неповторна особистість, активний творець свого життя. Якщо Ви впевнені в собі, то будь-яка перешкода стає для Вас викликом, котрий спонукає до нових звершень.
- Митрополит Антоній говорив: «Віра в себе - це віра в те, що в вас є щось більше, ніж ви про себе знаєте». Не чекайте чарівника, який подарує вам почуття впевненості, упаковане в красивий папір. Щоб підняти оцінку свого «Я», потрібно докласти деяких зусиль.
УСПІХІВ ВАМ!